Haberler

Marmaris Dünya Bisiklet Günü'nde Pedal Çevirdi

Wednesday, 06.06.2018

05 Haziran 2018 Salı 10:51

Dünya Bisiklet Günü Marmaris'te de kutlandı.

 Marmaris Belediyesi'nin düzenlediği etkinlikte Marmaris Belediye Başkan Yrd. İsmet K. Öner, Velomaris takımı, Marfod fotoğraf derneği üyeleri, Zirve dağcılık ve gönüllülerden oluşan kalabalık pedal çevirdi.

 

Sürdürülebilir bir ulaşıma destek için pedal çeviren Marmarisliler sabah erken saatlerde 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda toplanarak Aktaş-Yalancıboğaz mevkii arası sürüşe başladı. Bisiklet gönüllüleri Velo-Maris takımıyla birlikte hem keyifli bir sürüş, hem de çevre temizliği gerçekleştirdi.

 

Etkinlik kapsamında Velo-Maris Takımı tarafından ''Bisiklet Atölyesi'' Workshop'u 19 Mayıs Gençlik Meydanı’nda yapıldı. Bisiklet hakkında güvenlik önlemleri, kullanım kolaylıkları, bisiklet kullanımının çevreye ve trafiğe olan katkıları paylaşıldı.

 

7'den 70'e her yaştan bisiklet severi bir araya getiren İçmeler Halk Sürüşü yine 19 Mayıs Gençlik Meydanı’ndan başlayarak, tekrar aynı noktaya dönülmesiyle son buldu.

 

Organizasyon akşam saatlerinde yapılan Bisiklet konulu forumla son buldu. Forumda bisiklet severlerin oluşturulacak gruplarla iletişim halinde olmalarına ve birlikte hareket edilmesine karar verildi. Bisiklet kullanımın arttırılması ve bisiklet yolları hakkında bilgi alış-verişi yapılması konusunda görüş birliğine varıldı. Gün boyunca 19 Mayıs Gençlik Meydanı’ndaki led ekranda bisiklet temalı yayınlar yapıldı.

 

Haberin etiketleri:

Dünya Bisiklet Günü, Marmaris

Cihan ALTUT - Marmaris Manşet