Haberler

''Dünyanın İncisi Marmaris Müzikli Bisiklet Festivali''

Friday, 28.09.2018

Müzikli Bisiklet Festivali 2 - 7 Ekim 2018

Dünyanın İncisi Marmaris Müzikli Bisiklet Festivali, 2-7 Ekim'de Marmaris'te. Yakında bisikletlerimizle yollardayız!

 

''Dünyanın İncisi Marmaris Müzikli Bisiklet Festivali''

 

Bu yıl 8.si düzenlenecek olan ‘’Dünyanın İncisi Marmaris Müzikli Bisiklet Festivali’’ organizasyon sorumlusu ve dernek üyeleri Marmaris Belediye Başkanı Ali Acar’ı makamında ziyaret etti.

 

2 – 7 Ekim tarihleri arasında yapılacak olan ‘’Müzikli Bisiklet Festivali’’ hakkında bilgi veren dernek başkanı İbrahim Onat; “Yurdumuzun birçok bölgesinden yaklaşık 130 – 140 kişi kadar bisiklet ve doğasever arkadaşlarımızla burada buluşacağız. Konaklamayı Turgut köyünde çadır ve bungalovlarda yapacağız 4 gün sürecek olan bisiklet festivalimizin içerisinde Marmaris ve çevresini pedallayıp önemli noktaları ziyaret edeceğiz ve böylece Marmaris’in tanıtımına katkı yapacağız.” dedi.

 

Festivallerin Marmaris’in tanıtımı açısından önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Başkan Ali Acar; Biz ilk göreve geldiğimizden bu yana Cumhurbaşkanlığı bisiklet turunun bir ayağı da Marmaris de gerçekleşiyor. Bu etkinlik ilk kez yapıldığında ‘’Marmaris’te bisiklet yolu istiyoruz’’ pankartları açılmıştı. Bizlerde vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda trafik mühendisleriyle birlikte bisikleti, Marmaris’te bir ulaşım aracı olarak kullanılmasını sağladık. Git gide Marmaris’te bisiklet kullanımının arttığına tanık oluyoruz. Gelen misafirlerinde kiralama yolu ile ailecek çarşı ve merkezi yerlerde dolaştığın görüyoruz ve bundan mutluluk duyuyoruz. Bu tarz festivallerin Marmaris’in tanıtımına önemli katkı sağladığını’’ dile getirdi.